Humanitas DMH - Begeleid wonen Ida Gerhardtlaan
Terug naar overzicht
Midden in een woonwijk in Veenendaal staat een nieuw appartementencomplex met twee woonlagen. Hier kunnen 32 bewoners begeleid wonen, elk in hun eigen comfortabele appartement of studio. Er is een mogelijkheid om samen te eten in de huiskamer of in hun eigen appartement.
Woning
Soort woning
Appartement, Studio
Omschrijving
Iedere cliënt heeft een eigen studio of appartement met eigen balkon.
Indeling gemeenschappelijk deel
Er is op beide verdiepingen een gezellig ingerichte gemeenschappelijke woonkamer. Er is ook een ruimte om gezamenlijk te koken.
Rolstoel toegankelijk
Ja
Tuin
Ja
Situering in wijk
De ligging van het gebouw is in een woonwijk, naast een middelbare school en op loopafstand van het station en een klein winkelcentrum.
Bereikbaarheid
Winkels > 500m
Gezondheidscentrum > 500m
Openbaar vervoer > 500m
Getoonde informatie onjuist? Tip ›
Soort beperking
Licht verstandelijke beperking, Verstandelijke beperking
Omschrijving
Voor volwassenen met een matige tot licht verstandelijke beperking.
Aantal bewoners
32
Open plaatsen
1 (geen wachtlijst van toepassing).
Begeleiding
Op basis van ZZP's
Verzorging
Op basis van ZZP's
Behandeling
Op basis van ZZP's
Omschrijving
Voor deze locatie is een Wlz indicatie VG03, VG04, VG05 of VG06 wenselijk.
Aan de Ida Gerhardtlaan voelt jong en oud zich thuis.
De jongste bewoner is begin 20, de oudste begin 70. Het is een gemengde groep die elkaar helpt en aanvult, waarbij iedereen zijn eigen ritme, behoefte en daginvulling heeft. De één maakt zich ’s ochtends klaar om te gaan werken, de ander gaat naar de dagbesteding. Na het ontbijt vertrekt iedereen: sommigen worden opgehaald door de taxi, anderen gaan zelfstandig op de fiets of te voet.
Na een dag werken of dagbesteding is er tijd om te ontspannen en te koken. Sommige bewoners bereiden hun eigen maaltijd, anderen eten mee met de warme maaltijd die gezamenlijk wordt klaargemaakt. Er is keuze: eten in je eigen appartement of gezellig aanschuiven aan de eettafel in de gezamenlijke ruimte. Samen de tafel dekken hoort erbij, iedereen draagt zijn steentje bij via corveetaken. Bewoners denken ook mee over het weekmenu, dat samen met de huishoudelijk medewerkers en begeleiders wordt opgesteld.
Na het eten is er bijna elke dag iets te doen: van een spelletje spelen tot deelnemen aan clubs in Veenendaal, zoals dansen, muziek of sport. Wie hulp nodig heeft bij contact leggen of vervoer regelen, krijgt daar begeleiding bij. Wie liever thuisblijft, kan zich terugtrekken in het eigen appartement om TV te kijken, muziek te luisteren, bezoek te ontvangen of met een hobby bezig te zijn. In de avond is er bovendien ruimte voor contactmomenten, waarin de bewoners, afhankelijk van hun zorgvraag, ondersteuning van de begeleiding kunnen krijgen.
We werken volgens de Triple-C visie, waarbij het gewone leven centraal staat. Dat betekent dat we samen met de bewoners kijken naar wat iemand wel kan en nodig heeft om zich veilig, betekenisvol en verbonden te voelen. Vanuit een vertrouwensrelatie bieden we structuur, duidelijkheid en nabijheid, zodat iedereen zich op zijn eigen tempo kan ontwikkelen en meedoen aan het gewone leven.
Gedragsregulering
Nee
Geïnteresseerd?
Heb je interesse in deze woning of wil je extra informatie? Vul onderstaand formulier in en de (zorg) aanbieder zal contact met je opnemen.