Daelzicht-Wonen in de Wijk-Leyenbroekerweg/Andreasommegang
Terug naar overzicht
Individueel wonen binnen een 24-uurs setting voor mensen met een licht verstandelijke beperking en aanverwante problematieken zoals borderline, hechtingsstoornis, epilepsie en ASS-problematiek.
Woning
Soort woning
Appartement, Studio
Omschrijving
Leijenbroekerweg:
Een oud monumentaal pand met daarin 14 appartementen en 2 studio’s verdeeld over 3 verdiepingen. Ieder appartement/studio heeft een oppervlakte tussen de 40 en 45 m², met daarin een eigen keukenblok, zitkamer, slaapkamer (m.u.v. de studio’s), badkamer en berging.
Andreasommegang:
In dit zes etages tellende gebouw, huurt Daelzicht 14 appartementen verdeeld over twee etages. 6 appartementen per etage voor bewoners die de wens hebben om samen te wonen. 1 appartement is centraal ingericht.
Op locatie Leijenbroekerweg is een slaapdienst aanwezig. In geval van calamiteiten kunnen bewoners van Andreasommegang hier gebruik van maken.
Op beide locaties is er overdag en in de avond begeleiding aanwezig.
Indeling gemeenschappelijk deel
Leijenbroekerweg: Op de benedenverdieping ligt een grote gezellige keuken waar wordt gekookt en samen gegeten. Er is een prachtige tuin waar iedereen ’s zomers lekker buiten kan zitten en fietsen en scooters gestald kunnen worden. Er wordt op vaste momenten begeleiding geboden in de gemeenschappelijke ruimtes.
Andreasommegang: Er is een appartement centraal ingericht. Hier kunnen de bewoners die dat wensen, samen eten, gezellig een kop koffiedrinken of tv kijken. In het centraal appartement bevindt zich ook het kantoor. Er wordt op vaste momenten begeleiding geboden in de gemeenschappelijke woonkamer.
Rolstoel toegankelijk
Ja
Tuin
Ja
Indeling per wooneenheid
Bij Leijenbroekerweg heeft ieder appartement/studio heeft een eigen keukenblok, zitkamer, slaapkamer (m.u.v. de studio’s), badkamer en berging met een aansluiting voor een wasmachine-aansluiting.
Andreasommegang bestaat uit ruime appartementen waar bewoners de mogelijkheid hebben om samen te wonen. Een uniek concept binnen Daelzicht! Elk appartement heeft een ruime woonkamer, keuken, kleine berging met aansluiting voor wasmachine, 2 slaapkamers, 2e toilet, badkamer, balkon en een ruime berging in de inpandige parkeergarage.
Situering in wijk
Leijenbroekerweg en Andreasommegang liggen naast elkaar in het groenste gebied binnen de stadsgrenzen van Sittard, pal aan het Stadspark en niet al te ver van de historische kern. Sittard heeft een levendig centrum met een groot aantal winkels, bioscoop, theater, cafés en restaurants. Er zijn veel bezienswaardigheden, zoals de historische markt met monumentale panden en gezellige terrasjes en mooie straatjes. Er is een bushalte voor de deur. Dus; dicht bij het centrum, maar toch in een rustige omgeving
Bereikbaarheid
Winkels > 500m
Gezondheidscentrum > 500m
Openbaar vervoer < 200m
Getoonde informatie onjuist? Tip ›
Soort beperking
Autisme en verstandelijke beperking, Epilepsie, Gedragsproblemen, Licht verstandelijke beperking, Niet-aangeboren hersenletsel (NAH), Psychiatrische beperking, Psychische beperking
Omschrijving
Op beide locaties wonen bewoners met een licht verstandelijke beperking. Soms in combinatie met psychische- en gedragsproblemen. De ondersteuning is gericht op (pedagogische) begeleiding.
Aantal bewoners
34
Open plaatsen
Neem voor meer informatie over open plaatsen contact op met de organisatie.
Begeleiding
Gemiddeld
Verzorging
Enige
Behandeling
Geen
Omschrijving
De ondersteuning is voornamelijk gericht op begeleiding van cliënten. Ze hebben ondersteuning nodig bij het reguleren van emoties, sociale contacten, werk of dagbesteding, huishouden, vrijetijdsbesteding en groeien in zelfstandigheid.
Gedragsregulering
Ja
Geïnteresseerd?
Heb je interesse in deze woning of wil je extra informatie? Vul onderstaand formulier in en de (zorg) aanbieder zal contact met je opnemen.