Heesch: Oek (Op Eigen Kracht) zoekt per 1 mei een nieuwe bewoner (M)
OEK is een ouder initiatief voor mensen met een licht verstandelijke beperking met 2 uur ondersteuning per dag.
OEK is een ouderinitiatief opgericht in 2002. De visie is wonen, zoals thuis met de nodige ondersteuning zodat de bewoners in onze maatschappij kunnen functioneren.
De ouders vormen samen het bestuur en de verwachting van de ouders is dat de bewoners zich zelfstandig kunnen redden.
OEK bestaat uit 2 woningen die door woningbouw stichting Mooiland voor de doelgroep zijn gebouwd aan de Bosbeemd in Heesch. Een rustige straat met voldoende parkeer ruimte.
De stichting huurt het huis van Mooiland en verhuurt de appartementen aan de bewoners. De bewoners betalen maandelijks een vast bedrag voor gas water licht en voeding.
Het appartement wat nu vrij komt ligt op de 1e verdieping en heeft een oppervlakte van 36 m2 t.w. een ruime kamer met eigen badkamer. Beneden is een gemeenschappelijke woonkamer met keuken en eetruimte, hal en toilet. in de achtertuin zijn 2 fietsen bergingen een ruime tuin en terras.
De zorg die de bewoners krijgen bestaat uit 2 uur ondersteuning op werkdagen van 16:30 -18:30 vanuit de WMO .
De zorg wordt verleend door de stichting Heart Care.
Iedere bewoner heeft een individueel zorgplan.
De groep bestaat uit 4 mannen in de leeftijd tussen de 40 en 50 jaar.
Een nieuwe bewoner wordt voorgedragen voor een plaats in de woongroep door aanmelding via de secretaris/ penningmeester van de stichting.
Vervolgens stelt de zorgmanager een zorginhoudelijk onderzoek in naar de zorg-mogelijkheden van de kandidaat-bewoner binnen de wooneenheid van OEK.
Daarop volgt kennis maken en proeflogeren met de andere bewoners in de groep.
Wanneer alle ervaringen positief zijn en kandidaatbewoner en zijn vertegenwoordiger de statuten en regelementen ter kennis zijn gelezen wordt de kandidaat aan het bestuur voorgedragen.
Wilt u meer weten neem u dan contact op met Thecla Bos- Hemminga T: 06-51790151.