Tiel: Wooninitiatief De 12-sprong zoekt per direct een nieuwe bewoner
Wooninitiatief De 12-sprong is een initiatief voor mensen met een (licht) verstandelijke beperking die graag zo zelfstandig mogelijk willen wonen in een eigen appartement, maar toch 24/7 kunnen rekenen op professionele begeleiding vanuit een degelijke zorgverlener.
In 2004 is het idee vanuit de ouders ontstaan en in 2009 konden er 13 appartement in gebruik genomen worden voor 12 bewoners en hun begeleiding. De bewoners variëren qua leeftijd van begin 20 tot eind 40 en de meeste wonen er al 16 jaar. Door omstandigheden is er nu een plek beschikbaar gekomen. Van de ouders wordt verwacht dat zij zo actief mogelijk deelnemen binnen de vereniging De 12-sprong die voor dit wooninitiatief is opgericht. De 13 appartement beslaan de hele 3e verdieping van een flatgebouw in centrum van Tiel. Het zijn 2kamer appartementen met 1 gezamenlijke ruimte.
We werken samen met De J.P. van den Bent Stichting voor de professionele begeleiding en we huren de appartementen van KleurrijkWonen. Via de PGB’s van de bewoners kopen we zorg in bij de J.P. van den Bent Stichting. Deze geeft persoonsgerichte zorg aan elke bewoner.
De bewoners groep bestaat normaal uit 12 bewoners. Er is door omstandigheden per direct een appartement beschikbaar gekomen. De meeste bewoners wonen nu al meer dan 16 jaar succesvol en met veel plezier op De 12-sprong. De bewoners hebben allen een verstandelijke beperking maar zijn zelfstandig genoeg om onder begeleiding in een eigen appartement te wonen. Sommige hebben via Werkzaken een vaste baan en andere hebben dagbesteding. De verhouding mannen en vrouwen is vrijwel gelijk en de leeftijden liggen tussen begin 20 en eind 40. Een groep die leuk en gezellig met elkaar omgaat.
De zorgzwaarte varieert van niveau 2 tot en met niveau 4 en de zorg wordt ingekocht door de gezamenlijke PGB’s waarbij er voldoende ruimte blijft voor het vrij te besteden bedrag.
De plek die open is, is beschikbaar voor iemand met een verstandelijke beperking, het liefst op niveau 3 of hoger, maar eventueel kan ook niveau 2 als diegene goed past binnen de groep.
De nieuwe bewoner krijgt de beschikking over een 2 kamer appartement. De huur moet wel zelf betaald worden en kan niet van de PGB. Alle info over het appartement vind je op onze website. Daar vind je ook het bewoners profiel en alle ander informatie.
Je kunt je aanmelden via het aanmeldingsformulier op onze website of via een uitgebreide mail aan onze secretaris. Na binnenkomst van je gegevens wordt er een kennismakingsgesprek gepland met het bestuur. Daarin wordt gekeken of je past binnen de groep en kun je zelf ook al je vragen laten beantwoorden.
Na dit gesprek volgt er overleg binnen het bestuur en wordt aangegeven of je wel of niet als nieuwe bewoner verwelkomd kan worden.
Op onze website staat een uitgebreid bewonersprofiel. Maar voldoe je daar niet volledig aan en ben je toch geïnteresseerd neem dan toch gerust contact op. Je weet maar nooit.
Alle informatie over ons wooninitiatief, het bewonersprofiel en het beschikbare appartement vind je op onze website.
Meer informatie is te verkrijgen via onze secretaris Hetty van Wakeren. T : 06-25447262 of via dit emailadres.